bir stil (css) isteği eğer o tagin içine style açılarak yapılıyorsa o istek sadece ilgili tag için geçerli olur. Birazdan yazacağımız B taginin renginin aqua olması bundan dolayıdır. koyu yazıların

Eğer bir tagin css bilgisini o sayfada yer alan tüm taglar için değiştirmek istiyorsanız. Bu stil bilgisini sayfanın başına head taginin içine style olarak belirtmeniz gerekir. Bu sayfada yer alan tüm italik yazım taglerinin renginin kırmızı olmasını istememiz gibidir.

Ayrıca herhangi bir tag'in üzerine geldiğinizde bir değişiklik istiyorsanız. Hover özelliğini kullanmanız gerekecektir. Bu sayfada kullanılan tüm linkler için istediğimizi düşünerek üste head tagine yazalım. linklerin zemin rengi de mordur ayrıca font büyüklüğü 15dir. bilgi için tıklayınız Eğer link üzerine geliyorsak zemin renginin siyah olmasını sağlanabilir. Bu paragrafta yer alan tüm koyu yazılar için aynı özelliği istiyorsak yine style vermeliyiz. Bu koyu yazıgibi. Sadece sadece koyu yazmak için özelliksiz olacaktır. Eğer tüm taglar için genel bir özellik belirtmek istiyorsak bunu class olarak yazmalıyız. Class ifadeleri de style içerisine . ile başlayarak yazılan ifadelerdir. Bu yazıya class verdik.